Twój koszyk

Moje konto [nie jesteś zalogowany]
Zarejestruj się
0,-zł
Suma:

ostatnio przeglądane

Jesteś w: Strona główna > O Sigma Corp.

O Sigma Corp.

Grecka litera Sigma jest w matematyce używana jako symbol sumy. Dlatego dla ludzi związanych z fotografią na całym świecie działalność firmy SIGMA to suma procesów badawczych, technologii, produkcji i obsługi serwisowej w segmencie obiektywów, cyfrowych lustrzanek i lamp błyskowych. SIGMA to ponad 40 lat doświadczeń na rynku i ścisła światowa czołówka! To także zdobywca największej na świecie ilości nagród wśród niezależnych producentów obiektywów do aparatów różnych marek. Sigma jest absolutnym wyjątkiem na rynku fotograficznym, bo wszystkie firmowane przez siebie artykuły produkuje w Japonii. SIGMA koordynuje swoje działania związane z rozwojem, produkcją i sprzedażą na całym świecie poprzez Biura Regionalne znajdujące się w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Beneluksie, Hongkongu i Singapurze oraz sieć dystrybutorów w wielu krajach – również w Polsce.

 

Doskonalenie pracy fotografa… od 1961 roku.


Przez niemal 40 lat Sigma wyznaczała nowe szlaki w tworzeniu nowych i lepszych sposobów, by uchwycić lub sportretować świat zwykły i mniej zwykły. Dziś Sigma wciąż tworzy nowe drogi ekspresji innowacyjnymi projektami, bezustannym udoskonalaniem obiektywów o zmiennej ogniskowej… oraz lustrzanek.

 

Jako jedni z pierwszych producentów Sigma wprowadzilła obiektywy wymienne. Zasłużona reputacja tego, japońskiego producetna będącego liderem w dziedzinie oryginalności i innowacji jest Twoją gwarancją, gdy szukasz najbardziej zaawansowanych produktów fotograficznych na świecie.

 

To właśnie produkty marki Sigma wybierają miliony fotografów na całym świecie, gdy jakość, niezawodność i profesjonalne rezultaty liczą się najbardziej.

 

Początek ma miejsce w "Inteligentnej Fabryce" Sigma.


Na każdym etapie prac, czy to podczas projektowania, rozwijania czy testowania  aparatów i obiektywów, każdy – od oddziału projektowego w Tokio, poprzez centrum rozwojowe w Aizu, po pracowników sprzedaży, serwisu i dystrybucji na całym świecie – włącza się w proces… oferując pomysły, sugestie i pomoc.

 

To prosty, efektywny system współpracy, nazywany "Inteligentną fabryką", w pełni zintegrowany program, działający równie dobrze dla Sigmy, jak i naszych Klientów.

 

W fabryce Aizu Sigma z powodzeniem wprowadziła system otwartej przestrzeni pracy, by zachęcić do współpracy wszystkich działów. Dzięki temu łatwiej jest zrozumieć wiecznie zmieniająca się technologię.

 

Światowy lider w technologii fotograficznej

 

Aby zapewnić stały, wysoki poziom jakości, produkujemy nasze Specjalne Niskodyspersyjne Soczewki (SLD) oraz inne elementy fotograficzne w naszej własnej fabryce.

 

Od projektu, tworzenia i kontroli jakości, Sigma włącza do procesu także personel sprzedający, by dzielił się cennymi uwagami w każdej fazie badań i rozwoju.

 

Dzięki rozległej siatce biur w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, krajach Beneluksu, Hong Kongu, Singapurze i punktów dystrybucji w wielu innych krajach, Sigma koordynuje rozwój, produkcję i sprzedaż swojej technologii na całym świecie.

''

 

Zaawansowane technologie esencją innowacji.

 

Dzięki obiektywom Sigma możesz wyrażać swoje uczucia poprzez zdjęcia. Już od wielu lat Sigma pomaga fotografom na całym świecie uwieczniać ich wizje. Olbrzymi wybór obiektywów do lustrzanek jest w stanie maksymalnie wykorzystać kreatywność fotografujących i pełnię możliwości ich aparatów.

Produkcja wysokiej jakości obiektywów jest możliwa dzięki zastosowaniu zaawansowanych techonologii opracowanych przez Sigmę:

 

''

Obiektywy serii EX

Seria profesjonalna. Wykończenie tych obiektywów podkreśla ich wysoką jakość i udoskonala wygląd. Oznaczenie EX symbolizuje wytrzymałą konstrukcję i doskonałą optykę produktu. Najwyższa odporność na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne.

''

Obiektywy serii DG

Seria obiektywów pełnoklatkowych zoptymalizowanych do współpracy z lustrzankami cyfrowymi. Natryskiwane próżniowo powłoki nowego typu zapewniają optymalny balans kolorów oraz redukują refleksy i duszki, które są największym problemem lustrzanek cyfrowych. Optymalny kształt soczewek kieruje silne światło na krawędzie obrazu, zapewniając właściwą i równą ekspozycję w całym kadrze. Przystosowane do idealnej współpracy zarówno z lustrzankami cyfrowymi, jak i analogowymi.

''

Obiektywy serii DC

Seria obiektywów specjalnie zaprojektowana z myślą o użytkownikach aparatów cyfrowych z niepełnowymiarową matrycą. Charakteryzują się zwartą obudową, niewielką wagą i dobrymi osiągami.

''

Telekonwertery APO EX DG

Telekonwerterów można używać w połączeniu z teleobiektywami, zwiększając o 1.4x lub 2x zakres ich ogniskowych. Montuje się je pomiędzy obiektywem i aparatem.

Poznając możliwości obiektywu wzbogacasz swoją wiedzę o fotografii. Dowiedz się więcej nt. zaawansowanych technologii opracowanych i stosowanych przez Sigmę w wysokiej klasy obiektywach:

 

''

Stabilizacja obrazu [OS]

Wbudowany mechanizm kompensuje drgania aparatu i umożliwia zrobienie ostrego zdjęcia, łagodząc ruchy aparatu podczas fotografowania z ręki. Nowa generacja OS charakteryzuje się dużą szybkością oraz skutecznością działania i nie ustępuje systemom stosowanym w profesjonalnej ofercie konkurencji.

 

Kliknij na poniższe zdjęcia aby uruchomić symulator Sigma OS!

''

stabilizacja OS wyłączona

''

stabilizacja OS włączona

 

''''

 

 Soczewki asferyczne


Zadaniem soczewek asferycznych jest korygowanie załamań fal świetlnych, aby trafiały one na element rejestrujcy pod kątem prostym. Dzięki temu ograniczone jest do minimum zjawisko dystorsji, a fotografie zarejestrowane przy użyciu obiektywu są bardzo dobrej jakości.

Dzięki soczewkom asferycznym możliwe jest produkowanie kompaktowych obiektywów o zwartej obudowie. Zdjęcia rejestrowane za ich pomocą nie ustępują wykonanym obiektywami ze stałą ogniskową.

 

APO (układ soczewek APO)


Obiektywy zmiennoogniskowe APO redukują do minimum abberację chromatyczną i inne zniekształcenia kolorystyczne, których przyczyną są różne długości promieni świetlnych przechodzacych przez szkło. Problem ten występuje szczególnie często w teleobiektywach. Zastosowanie szkła o niskiej dyspersji - SLD (Special Low Dispersion) lub bardzo niskiej dyspersji - ELD (Extraordinery Low Dispersion) w obiektywach typu APO powoduje zmniejszenie liczby błędów oraz zapewnia pierwszorzędną ostrość i kontrast nawet przy pełnym otworze przesłony.

 

 

 

''

Możliwości ostrzenia z małych odległości w teleobiektywach zmiennoogniskowych są mniejsze niż w przypadku stałoogniskowych. Sigma skróciła tę odległość i stworzyła obiektywy zmiennoogniskowe makro, czyli przeznaczone do robienia zdjęć z małej odległości. Zdjęcia robione tego rodzaju obiektywem charakteryzują się taką samą jakością, jak utrwalone zwykłym obiektywem makro, przy czym zachowane zostają specyficzne zalety obiektywu APO.

 

''

''

Wewnętrzne oraz tylne ogniskowanie

 

Ustawianie ostrości odbywa się zazwyczaj na zasadzie przesuwania się względem siebie wszystkich grup soczewek lub ruchu grupy znajdującej się na samym początku. Obiektyw zmienia swoją dlugość podczas przesuwania płaszczyzny ostrości.

 

 

Aparaty z autofokusem cieszą się największą popularnością, także w zakresie fotografowania zbliżeń. Powstało w związku z tym zapotrzebowanie na obiektywy, których długość nie zmienia się wraz ze zmianą ustawienia ostrości.

 

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Sigma opracowała w tele- i makroobiektywach system wewnętrznego ogniskowania. Ostrość regulowana jest dzięki ruchowi dwóch wewnętrznych grup soczewek. Wewnętrzne ogniskowanie zdecydowanie zwiększyło możliwości obiektywu w  zakresie fotografowania z małych odległości.

 

 

Z kolei obiektywy o szerokim zakresie ogniskowych posiadające dużą soczewką przednią wykorzystują system ustawiania ostrości za pomocą tylnej grupy soczewek. Uruchamia on tylne soczewki w celu zwiększenia skuteczności korekcji. W system wewnętrznego ustawiania ostrości, który porusza drugą grupą soczewek, wyposażona jest na przykład Sigma 18-125 mm F3.5-5.6 DC. W obiektywie tym udało się zachować minimalną odległość fotografowania 50 cm w całym zakresie ogniskowych.

Floating System


Optymalizuje ustawianie ostrości. Polega on na osiowym przemieszczaniu się całych grup soczewek. W ten sposób redukowane są błędy odwzorowywania powstające podczas zmiany ostrości. Jest to szczególnie przydatne w obiektywach makro (posiadających bardzo duży zakres ustawień odległości) oraz w przypadku asymetrycznie zbudowanych obiektywów szerokokątnych. Floating System firmy Sigma wykorzystany został m.in. w obiektywie Macro 50 mm F2.8 EX DG oraz w jasnym obiektywie szerokokątnym 28 mm Fl,8 EX DG Aspherical Macro.

 

System Dual Focus


Odłącza pierścień nastawiania ostrości od wewnętrznego mechanizmu AF. Ułatwia to trzymanie obiektywu, gdyż podczas nastawiania ostrości w trybie AF pierścień nie obraca się.  Jednocześnie moment obrotowy pierścienia jest dobrany idealnie, co ułatwia nastawianie ostrości w trybie manualnym.

 

 

''
Sprawdź status swojej przesyłki:
Numer przesyłki
  • Łukasz M.
    gadu-gadu!
  • Łukasz J.
    gadu-gadu!
  • Agnieszka
    gadu-gadu!
Odwiedź Sigma Global
Gwarancja jakości obsługi
Dołącz do nas!
Masz pytania - zadzwoń !
Recenzje i nagrody
Opineo
Godziny otwarcia
Sigma OS